Zobacz również:

 

Zapalenie Oskrzeli - przyczyny

zapalenie oskrzeli Przyczyny zapalenia oskrzeli, mogą być bardzo różne. Możemy podzielić je na dwie różne grupy. Pierwsza z nich to grupa, powodująca zapalenie oskrzeli infekcyjne. Natomiast druga grupa powoduje zapalenie oskrzeli nieinfekcyjne. Do tych dwóch grup można przydzielić zupełnie inne przyczyny, przez które pojawia się u nas choroba.Jeśli chodzi o pierwszą grupę, czyli infekcyjne zapalenie oskrzeli to wywołują je przede wszystkim infekcje czy to wirusowe, czy bakteryjne. Najczęstszą przyczyną takiego zachorowania jest infekcja już wcześniejsza, jak na przykład przeziębienie, grypa. Temu zapaleniu oskrzeli sprzyja niewątpliwie zimno, czy też przebywanie w zatłoczonych, zupełnie niewietrzonych pomieszczeniach. To zapalenie oskrzeli ma zazwyczaj ostry, ale krótki przebieg.

W przypadku nieinfekcyjnego zapalenia oskrzeli przyczyny są całkowicie inne. Tutaj przyczyną mogą być inne choroby, jak astma, czy np. alergie. Przewlekłe zapalenie oskrzeli może powstać na skutek jeszcze inny. Może ono zostać wywołane lotnymi substancjami toksycznymi, jak choćby spaliny samochodowe, dym, ozon. Podrażniają one śluzówkę dolnych dróg oddechowych i oskrzeli, powodując przewlekłe stany zapalne. Niestety, ale w tych przypadkach choroba trwa zazwyczaj długo i może zakończyć się wieloma powikłaniami.

Zapalenie oskrzeli nie jest chorobą miłą, ma bardzo męczące objawy. Warto, więc starać się jej unikać. Aby to zrobić, trzeba się przestrzegać przed tymi wszystkimi czynnikami, które na jej pojawienie i rozwój w naszym organizmie mogą wpływać.

objawy zapalenia oskrzeli
zapalenie oskrzeli
leczenie zapalenia oskrzeli
ZapalenieOskrzeli24.pl © 2011 All Rights Reserved